Visuomeninė organizacija
„Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“
Darbo laikas I - IV 08:00 - 17:00
V 08:00 - 16:00
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

ES paramos galimybės Ukmergės rajono gyventojams: skambink, rašyk, domėkis, dalyvauk! Kurkime Ukmergės krašto ateitį drauge...

Dalyvavome VVG tinklo organizuotoje tarptautinėje konferencijoje

Spalio 6-7 d. VPS administravimo vadovė Rasa Kumetaitienė ir viešųjų ryšių specialistė Miglė Rutkauskienė dalyvavo VVG tinklo organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „LEADER. Pažangus kaimas. Dabartis. Vizija”, į kurią suvažiavo visos Lietuvos kaimo vietovių vietos veiklos grupės bei svečiai iš Lenkijos. Konferencijoje buvo dalinamasi patirtimi įgyvendinant LEADER projektus, aptariamas pažangaus kaimo koncepcijos rengimas Lietuvoje ir užsienyje, LEADER ateitis. Konferencijos dalyvius sveikino Seimo narys, kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, ŽŪM atstovės Ilona Javičienė ir Jurgita Pugačiauskaitė – Butrimienė, Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Lietuvos Respublikos Žemės Ūkio Rūmų atstovai, svečiai iš Lenkijos Lider Pojezierza LGD Ireneusz Kostka.

Konferenciją savo pranešimu „LEADER/CLLD and our role in society today – How do we keep constantly reinventing ourselves?” pradėjo ELARD prezidentė Marion Eckardt. Toliau pranešimų sesiją tęsė VVGT ir Kauno r. VVG pirmininkė Kristina Švedaitė tema „Pažangaus kaimo link. Kaip žengiame šiuos žingsnius”. Menti programos pagalba buvo sugeneruota konferencijos dalyvių nuomonė apie tai, kas yra Pažangus kaimas!

Zarasų-Visagino regiono VVG pirmininkas Arvydas Veikšra pranešimu „Zarasų-Visagino r. VVG žingsniai Pažangaus kaimo link” pristatė šios VVG teritorijoje įgyvendintus LEADER projektus, kurie tarsi žingsnis į pažangaus kaimo kelią! Pranešimo metu dalyviai turėjo galimybę pamatyti vaizdo įrašą „Zarasiškiai mažais žingsneliais Pažangaus kaimo link”, kuri taip pat galite peržiūrėti žemiau.

Lider Pojezierza LGD pirmininko pavaduotojas ir apskrities VVG tinklo pirmininkas Ireneusz Kostka savo pristatymu supažindino dalyvius su Pažangaus kaimo koncepcijos rengimu Lenkijoje. VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto dėstytoja prof. dr. Vilma Atkočiūnienė pranešimu „Pažangaus kaimo vystymosi tendencijos” pristatė sumanaus kaimo koncepciją bei kelią link sumanių kaimų koncepcijos įgyvendinimo! Sumanus kaimas = sumani bendruomenė! ŽŪM Lietuvos kaimo tinklo atstovai Jurgita Pugačiauskaitė -Butrimienė ir Ernestas Černius dalyviams suorganizavo viktoriną ir patikrino žinias apie Lietuvos kaimo tinklo organizuojamą veiklą. Norėdami pasitikrinti savo žinias apie Lietuvos kaimo tinklą bei LEADER programą viktorinos klausimus galite rasti čia.

Antroje konferencijos dalyje turėjome progą dalyvauti „Tokie LEADER pasikalbėjimai” rubrikoje kaip LEADER ekspertai ir atsakyti į vedėjo užduotus klausimus. Dalyvavo Ilona Javičienė, Kristina Švdedaitė, Vytautas Zubas, Ireneusz Kostka. Taip pat vyko grupinės diskusijos – pažangaus kaimo kūrimo dirbtuvės.

Konferencijos antrąją dieną dalyviai turėjo progą aplankyti LEADER projektų įgyvendinimo vietas skirtingose šalies regionuose. Ukmergės r. VVG atstovės pasirinko pirmąjį programos maršrutą ir vyko apžiūrėti gerųjų VVG pavyzdžių Kauno, Prienų, Alytaus, Birštono ir Kaišiadorių rajonuose. Lankėmės viloje „9 vėjai” (Kauno r.), Juodaraisčio sulčių spaudykloje (Prienų r.), Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje (Alytaus r.), dalyvavome edukacinėje-degustacinėje programoje Nemajūnų kaimo „Dzūkiškos bandos” (Birštono r.), aplankėme Vilūnų kaimo bendruomenę (Kaišiadorių r.) ir savo maršrutą užbaigėme socialinio verslo įmonėje VšĮ „Myliu kaimą”. Įspūdžius papildė žygis su gide į aukščiausią Kauno (Prisikėlimo bazilikos) terasą, vakarinė-muzikinė programa bei pažintis su konferencijos svečiais ir dalyviais.

Dėkojame renginio organizatoriams –  VVG tinklui ir jo pirmininkei K. Švedaitei-Damašei už galimybę sudalyvauti konferencijoje bei naudingai ir informatyviai praleistą laiką.

Ankstesnis Kviečiame teikti paraiškas
Darbo laikas:

I – IV 08:00 – 17:00
V 08:00 – 16:00
Pietų pertrauka 12:00 – 12:45

Adresas: Kęstučio a. 7, LT-20114 Ukmergė (III aukštas)
footer_logos

© 2024 Visuomeninė organizacija „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė". Visos teises saugomos.

Skip to content