VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė” įgyvendino tarptautinį bendradarbiavimo projektą „Penki žingsniai sėkmingam vietinio turizmo vystymuisi“ / “Five steps to develop successful local tourism“ Nr. 44TT-PV-23-1-00224-PR001, kurio metu buvo siekiama skatinti vietos gyventojus, įmones, įstaigas ir organizacijas imtis naujos, įvairesnės, kokybiškesnės veiklos, atitinkančios rinkos poreikius (kurti, plėsti, gerinti paslaugas, produktus kaimo vietovėse ir bendradarbiauti siekiant didinti pardavimų apimtis, atsivežti klientų į savo regioną. Padedant projekto dalyviams buvo kuriami ir vystomi produktai ir paslaugos bei jų kompleksai, lengvinamos sąlygos kurti darbo vietas kaimo vietovėse. Projektu buvo siekiama parodyti, kad sektorių ir (arba) subjektų kooperacija, gali padėti pasiekti kaimo vietoves ir yra labai svarbus kaimo socialinio ir ekonominio vystymosi veiksnys, kuris priklauso nuo modernizavimo lygio, tinkamos infrastruktūros prieinamumo ir įperkamumo bei nuo pajėgumų veiksmingai diegti modernias technologijas, taip pat nuo paslaugų įvairovės, jų koncentruotumo ir efektyvios rinkodaros.
Taip pat projektu buvo siekiama mažinti socialinę atskirtį, plėtojant NVO verslumą, dėmesį skiriant bendruomenėje teikiamų paslaugų ir vykdomo verslo plėtrai. Viena iš socialinių netolygumų susidarymo priežasčių – paslaugų teikimo ir darbo vietų disbalansas tarp regionų, todėl šia priemone buvo siekiama disbalansą bent iš dalies pagerinti.
Projekto pareiškėja: VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“.
Projekto partneriai: GAL La Cittadella del Sapere , Italija, Ukmergės miesto vietos veiklos grupė, Vilniaus rajono vietos veiklos grupė ir Šalčininkų rajono vietos veiklos grupė.
Projekto įgyvendinimo teritorijos: projekto partnerių – vietos veiklos grupių teritorijos.
Projekto tikslas: palaikyti NVO verslo kūrimąsi ir plėtrą, per produktų ir paslaugų, ypač turizmo sektoriuje, sukūrimą, testavimą, rinkodaros priemonių kūrimą ir taikymą ir kt.
Projekto uždavinys: praktinių susitikimų ir mokymų metu sukurti paslaugų paketus.
Projekto įgyvendinimo metu vyko šios veiklos:
- Koordinavimo grupės susitikimas su partneriu Italijoje;
Susitikimo metu susipažinome su projekto dalyviais, aptarėme planuojamų mokymų vietas ir dalyvius, pas kuriuos bus vykdomi praktiniai mokymai.
- Praktinis vizitas (study tour) pagal pasirinktas 5 temas:
- Turizmas – viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė;
- Turizmas – maistas;
- Savivaldos įsitraukimas į vietos turizmo vystymąsi;
- Šeimos verslas ir vietos turizmo plėtra;
- Kultūros ir istorijos paveldas vietos turizmo plėtroje.
Praktiniai vizitai vyko 5 darbo dienos po 8 val. pagal kiekvieną pasirinktą temą.
- Mokymai Lietuvoje;
Mokymų metu buvo aptarti paslaugų paketų sudarymo principai, jų nauda ir pardavimo galimybės. 2 dienų praktiniai mokymai, kurie bus organizuojami pas paslaugų teikėjus ar gamintojus (tikslinę grupę) vietose.
- Bendro rinkodaros plano kūrimas.
Mokymus planuojama ves ekspertas/moderatorius, kuris vyks į koordinavimo grupę ir į praktinius vizitus (study tour). Pirkimo sąlygose bus numatytas toks pirkimo objektas ekspertui/moderatoriui ir lektoriui. Planuojama dėl kokybiškos paslaugos suteikimo pirkti vieną asmenį, kuris seks visą projekto eigą.
- Paslaugų paketų rinkinio sukūrimas.
Paslaugų paketo rinkinys buvo sudarytas iš 45 dalyvaujančių objektų/subjektų. Paslaugų paketų turinys buvo suplanuotas ir aptartas mokymų metu, kurį kūrė ekspertas/moderatorius, dalyvavęs koordinavimo grupėje ir vykęs į praktinius vizitus (study tour) bei vedęs mokymus.
- Paslaugų paketų rinkinio pristatymo konferencija.
Po koordinavimo grupės ir eksperto/moderatoriaus susitikimo su Italijos partneriu, praktinio vizito ir mokymų buvo sudarytas ir aprašytas galimas paslaugų paketo rinkinys, kuris buvo pristatytas kiekvienos VVG teritorijos atstovams.
Rezultatas – paslaugų paketo rinkinys.
Paslaugų paketai sudaryti iš skirtingų vietos turizmo produktų, pavyzdžiui, viešbučių apgyvendinimo, maisto ir gėrimų paslaugų, turų, edukacijų ir kitų paslaugų, kurių turistai pageidauja. Pirma, paslaugų paketai padidina turizmo patrauklumą. Turistams dažnai patinka turėti paketus, kurie apima visas reikiamas paslaugas, taip jie gali išvengti papildomų išlaidų ir laiko ieškant atskirų paslaugų. Antra, paslaugų paketai padidina vietos ekonomikos stabilumą. Kiekvienas turistas turi skirtingus poreikius ir norus, todėl paslaugų paketų siūlymas padeda užtikrinti stabilų pajamų srautą, o taip pat padidina vietos turizmo sektoriaus pajamas, taip pat skatina vietos verslų augimą ir vystymąsi, kurie teikia paslaugas, įtrauktas į paketus. Trečia, paslaugų paketai padeda pagerinti turistų patirtį. Gerai sukomponuotas ir suderintas paslaugų paketas suteikia turistams puikias patirtis, kurios gali pagerinti jų viešnagę ir padėti jiems atsiskleisti regiono kultūrą, gamtą ir patirti autentiškas vietos patirtis. Visi paslaugų paketai yra viešinami partnerių interneto svetainėse bei projekto partnerių savivaldybių tinklapiuose.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2023 rugpjūčio 4d. iki 2024 lapkričio 27 d.
Paramos suma – 93 655,50 Eur
Paramos intensyvumas – 100 proc.
Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

























