Visuomeninė organizacija
„Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“
Darbo laikas I - IV 08:00 - 17:00
V 08:00 - 16:00
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

ES paramos galimybės Ukmergės rajono gyventojams: skambink, rašyk, domėkis, dalyvauk! Kurkime Ukmergės krašto ateitį drauge...

Tarpregioninis projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ Nr.: 44TT-KV-19-2-08613-PR001

Tarpregioninis projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose”

VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė” įgyvendina projektą „Lėtojo turizmo skatinimo Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose” Nr.: 44TT-KV-19-2-08613-PR001, kurio metu siekiama apibrėžti lėtojo turizmo terminą bei parengti naujo koncepto paslaugą.

Projekto pareiškėja: Ukmergės rajono vietos veiklos grupė.

Projekto partneriai: Alytaus ir Tauragės rajonų vietos veiklos grupės.

Projekto įgyvendinimo teritorijos: Ukmergės rajono savivaldybės Veprių seniūnija, Alytaus rajono savivaldybės Nemunaičio seniūnija, Tauragės rajono Mažonų seniūnija.

Projekto tikslas – skatinti vietos iniciatyvų kūrimąsi ir plėtrą, verslo, ekonomikos, kultūrinio verslumo ir turizmo plėtrą kaimiškose vietovėse.

Projekto uždavinys – skatinti lėtąjį turizmą Ukmergės, Alytaus, Tauragės rajonuose per kultūros, gamtos ir jos išteklių, maisto, verslo kultūrą ir autentiškumo prizmę.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma:

  • parengti verslo strategiją Ukmergės (Veprių seniūnija), Alytaus (Nemunaičio seniūnija), Tauragės (Mažonų seniūnija) rajonams lėtojo turizmo sąvokos kontekste (per kultūros, gamtos ir jos išteklių, maisto, verslo kultūros, autentiškumo prizmę).
    Siekiant įgyvendinti šią veiklą, rengiama studija, kuri apima strategijos naujumą ir aktualumą: turizmo, kaip vienos iš svarbiausių ūkinės veiklos šakų bei edukacijos formų pasaulyje ir Lietuvoje, svarbą; lėtojo turizmo sąvokos ir sampratos ištakas; lėtojo turizmo koncepciją ir raidą bei lėtojo turizmo perspektyvas Lietuvoje. Studijoje taip pat nagrinėjamos lėtojo turizmo galimybės: išskiriami lėtojo turizmo ištekliai ir atliekamas autentiškumo vertinimas Ukmergės, Alytaus, Tauragės rajonuose; nustatomi lėtojo turizmo diegimo reikalavimai; pateikiamos lėtojo turizmo Ukmergės, Alytaus, Tauragės rajonuose rekomendacijos. Rengiamoje studijoje bus pateikiami lėtojo turizmo galimi paslaugų teikėjai ir jų bendradarbiavimo galimybės: pateikiama Ukmergės rajono Veprių seniūnijos, Alytaus rajono Nemunaičio seniūnijos ir Tauragės rajono Mažonų seniūnijos visų galimų paslaugų teikėjų analizės. Studija apims ir turizmo išteklių pritaikymo visuomenės edukacijai ir poreikiams išaiškinti tyrimo analizę ir rezultatų apibendrinimą.
  • projekto dalyviams lėtojo turizmo tema suorganizuoti mokymų ciklą bei 3 baigiamuosius renginius.
    Mokymų metu siekiama apibrėžti ir išaiškinti kriterijus, kuriais remiantis tam tikrus produktus ar paslaugas bus galima priskirti prie Lėtojo turizmo. Tai esminis paskaitų ciklo akcentas, nes iki šiol nebuvo išskirtų vieningų Lėtojo turizmo produktų. Mokymų ciklo pagrindinis tikslas – padėti projekto partneriams vienodai vertinti produktus ar paslaugas, tam, kad ateityje keliautojams iškiltų kuo mažiau nesusipratimų keliaujant, ir partnerių kraštuose siūlomos paslaugos ar produktai atitiktų keliautojų poreikius ir keliamus lūkesčius. Organizuojami mokymai apims: lėtojo turizmo kriterijus – vieningumo sampratą; paslaugų, produktų priskyrimą lėtajam turizmui; lėtojo turizmo atstovų išskyrimą. Taip pat, lėtojo turizmo kokybės užtikrinimą; veiklos procesų, kainodaros, komunikacijos ir tinkamumo vertinimą; paslaugų kokybės vertinimą; informacinių/mokomųjų renginių rengimą/vedimą suinteresuotoms grupėms.Projekto pabaigoje numatomi trys baigiamieji renginiai-pristatymai.
  • suorganizuoti 3 plenerus.
    Projekto įgyvendinimo metu planuojama suorganizuoti tris 4 dienų plenerus visuose trijose seniūnijose. Šių plenerų tikslas kiekvienoje seniūnijoje sukurti meditacines, atsipalaidavimo erdves turistams, kurios bus pagrindinis traukos centras. Planuojama, kad menininkai plenerų metu sukurs įvairaus pobūdžio erdves, tokias kaip sveikatingumo takai ir panašiai.

Siekiant padidinti projekto žinomumą bus pasitelkiamos įvairios rinkodaros ir viešųjų ryšių kampanijos, vaizdo siužetai.

Projekto įgyvendinimo pabaiga numatoma 2021 m. liepos 31 d.

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose” finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę „LEADER” veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas”. 

Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Paramos suma – 99 228,00 Eur.

Paramos intensyvumas – 95 procentai.

Kompleksines projekto rengimo ir veiklų organizavimo paslaugas teikia UAB „Eurointegracijos projektai” ekspertai.

Informacija apie projekto veiklas:

Ukmergės rajono vietos veiklos grupė kartu su Alytaus rajono vietos veiklos grupe bei Tauragės rajono vietos veiklos grupe pagal projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose" organizuoja  mokymus „Kas yra lėtasis turizmas?" ir kviečia juose dalyvauti. Mokymai skirti visų trijų rajonų vietos veiklos grupės atstovams, savivaldybių atstovams, seniūnams bei seniūnijų atstovams, bendruomenių nariams ir turizmo srityje dirbantiems darbuotojams.

Mokymai vyks dvi dienas:

2020 m. liepos 9 d. Pagramančio bendruomenės centre „Gramančia".

2020 m. liepos 10 d. Veprių seniūnijoje, Ukmergės rajone ir Nemunaičio seniūnijoje, Alytaus rajone.

 

Mokymų tikslas - supažindinti su lėtojo turizmo sąvoka ir galimybėmis bei išsirinkti potencialius paslaugų tiekėjus iš Ukmergės, Alytaus ir Tauragės rajonų, kurie dalyvaus tolimesniuose projekto mokymų cikluose bei projekto vykdyme.

2020 m. liepos 9 d. Pagramančio bendruomenės centre „Gramančia" (Pagramančio mstl. Gramančios 6, Tauragės raj.) įvyko pirmasis projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose"  Nr. 44TT-KV-19-2-08613-PR001, įgyvendinamo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę  "Leader", dalyvių susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo atstovai iš 3 Lietuvos regionų - Ukmergės, Alytaus bei Tauragės rajonų. Projekto įgyvendinimo metu numatoma parengti verslo strategiją (metodinę medžiagą) trims minėtų rajonų seniūnijoms (Veprių, Nemunaičio, Mažonų) lėtojo turizmo sąvokos kontekste.

Pagramantyje susirinko visų 3 rajonų VVG atstovai, seniūnai, bendruomenės atstovai. Lektorė Violeta Masteikienė dalyvius supažindino su lėtojo turizmo koncepcija ir iššūkiais, vietos resursų įsivertinimu ir turizmo grandinių sudarymu,  lėtojo turizmo atstovais.

Po pirmųjų mokymų dalyviai liepos 9-10 dieną „gyvai" lankėsi pas galimus turizmo paslaugų teikėjus Tauragės rajono Mažonų seniūnijoje, Alytaus rajono Nemunaičio seniūnijoje bei Ukmergės rajono Veprių seniūnijoje. Susitikimų metu buvo įvertinami galimi lėtojo turizmo paslaugų teikėjai kiekvienoje seniūnijoje, aptariamos jų bendradarbiavimo galimybės.

Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Ukmergės rajono vietos veiklos grupė kartu su Alytaus rajono vietos veiklos grupe bei Tauragės rajono vietos veiklos grupe pagal projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose" organizuoja  mokymus "Turizmo įtaka aplinkai ir darniojo turizmo atsiradimas. Nemasinio turizmo galimybės" ir kviečia juose dalyvauti paslaugų teikėjus.


Mokymai vyks 2020 m. liepos 21-21 dienomis Pagramančio bendruomenės centre „Gramančia"(Gramančios g.6, Pagramančio mstl. Tauragės raj.)

2020 m. liepos 21-22 dienomis Pagramančio bendruomenės centre „Gramančia" (Pagramančio mstl. Gramančios 6, Tauragės raj.) vyko projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose"  Nr. 44TT-KV-19-2-08613-PR001, įgyvendinamo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę  "Leader", mokymai.

Mokymuose dalyvavo galimi turizmo paslaugų teikėjai iš Ukmergės rajono Veprių seniūnijos, Tauragės rajono Mažonų seniūnijos bei Alytaus rajono Nemunaičio seniūnijos.

Mokymus vedė Lietuvos gidų sąjungos prezidentas Linas Daubaras.

Mokymų tema: Turizmo įtaka aplinkai ir darniojo turizmo atsiradimas. Nemasinio turizmo galimybės Lietuvoje

Mokymų metu dalyviai susipažino su teisine turizmo baze Lietuvoje,  turizmo vieta ir svarba ekonomikoje, turizmo sąlyginio skirstymo kriterijais, teigiamu ir neigiamu turizmo poveikiu aplinkai. Buvo aiškinamas, kas tai yra darnusis turizmas, kokios yra turizmo „nišos". Lektorius pasidalino savo darbo patirtimi turizmo srityje, paaiškino, kokie yra reikalavimai, dokumentai, kokios pasitaiko konfliktinės situacijos ir kaip jas spręsti.

Iš skirtingų Lietuvos regionų atvykę paslaugų teikėjai, dalinosi savo patirtimi, planais, svajonėmis, užmezgė tarpusavio ryšius.

Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupės" kartu su partneriais Tauragės rajono vietos veiklos grupė bei Alytaus rajono vietos veiklos grupė įgyvendindamas projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose" Nr.: 44TT-KV-19-2-08613-PR001 įsibėgėjo - suorganizuoti pirmieji mokymai bei į projekto veiklą įtraukti turizmo paslaugas rajonuose teikiantys atstovai.

Liepos 9-10 dienomis vyko pirmieji projekto mokymai, kuriuose buvo diskutuojama apie lėtąjį turizmą ir, remiantis lėtojo turizmo išskirtinumu, siekiama surasti potencialius paslaugų teikėjus iš Alytaus, Ukmergės ir Tauragės rajonų, kurie dalyvaus tolimesniuose projekto mokymų cikluose bei projekto vykdyme. Pirmojoje mokymų dalyje lektorė Violeta Masteikienė pristatė lėtojo turizmo, kaip keliavimo būdo, kai yra užmezgamas tikras ir prasmingas ryšys su vietomis, maistu, žmonėmis, kultūra, paveldu ir aplinka, konceptą, ragino mokymų dalyvių diskusiją ir skatino įsivertinti potencialius atstovaujamo krašto lėtojo turizmo atstovus. Antroji mokymų dalis skatino pažinti -Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonų atstovai aplankė galimus savo krašto paslaugų teikėjus.

Pažintis su galimais paslaugų teikėjais leido įvertinti jų teikiamų paslaugų sritis ir potencialias galimybes, o tai paskatino praplėsti pagrindinę projekto sritį ir nuo šiol projektą įgyvendinti ne kaip lėtojo turizmo skatinimą, o kaip lėtojo ir lokalaus turizmo skatinimą. Atsižvelgiant į lėtojo turizmo sąvoką, ji apima per siaurą paslaugų teikimo sritį, o  lėtasis ir lokalus turizmas leidžia apimti visas galimas rajonuose teikiamas turizmo sritis, atspindėti vietos potencialą,  atskleisti ir įvertinti bendruomenių identitetą ir indėlį. Lėtasis ir lokalus turizmas atspindi labai patrauklų keliavimo būdą - keliones po pačias įvairiausias Lietuvos vietoves, aplankant  bendruomenes, gyventojų namų ūkius, ūkininkus, amatininkus, kaimo turizmo sodybas, parkus, vietos veiklos grupių  įgyvendintus projektus  ar kitus objektus. Lankomose vietovėse keliautojams yra pristatomos specifinės veiklos, rengiamos edukacijos, organizuojamos įvairios pojūčius skatinančios situacijos. Ši nauja turizmo sritis nėra apibrėžta laike ir keliautojų skaičiuje - kelionė gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė, galima keliauti vienam, su šeima, draugais ar net su didele grupe žmonių. Tikimasi, kad ši nauja turizmo sritis bus patraukli ne tik vietiniams turistams, bet ilgainiui pritrauks ir užsienio lankytojus.

Lėtasis ir lokalus turizmas Lietuvoje lig šiol nėra vystomas, todėl projekto įgyvendinimo metu siekiama ne tik parengti verslo strategiją (metodinę medžiagą) Ukmergės (Veprių seniūnija), Alytaus (Nemunaičio seniūnija), Tauragės (Mažonų seniūnija) rajonams lėtojo ir lokalaus turizmo sąvokos kontekste, bet ir sukurti paslaugų paketus, leidžiančius konkretų rajoną pažinti išbandant kuo daugiau potyrių.

Remiantis naujuoju projekto konceptu atrinkus galimus paslaugų teikėjus visose trijose seniūnijose, liepos 21-22 dienomis buvo suorganizuoti antrieji mokymai, kuriuose aptarta turizmo įtaka aplinkai ir darniojo turizmo atsiradimas bei įvertintos nemasinio turizmo galimybės Lietuvoje. Mokymų metu lektorius Linas Daubaras mokymų dalyvius supažindino su teisine turizmo baze Lietuvoje, turizmo skirstymo kriterijais, detaliai aptariant kiekvieną iš išskirtų sričių, pasidalino realia darbo turizmo srityje patirtimi ir pavyzdžiais. Mokymų metu buvo aktyviai diskutuojama, įvertintos programos „Leader" suteiktos galimybės, ieškoma kiekvieno projekto dalyvio išskirtinumo ir galimų sąsajų lėtojo ir lokalaus turizmo skatinimo projekte.

Tretieji projekto mokymai, skirti projekto dalyvių supažindinimui su kokybės užtikrinimo, veiklos procesų, kainodaros, komunikacijos ir tinkamumo, paslaugų kokybės vertinimo, siekiant įgytas žinias pritaikyti lėtojo ir lokalaus turizmo produktų vystymui, numatomi rugpjūčio mėnesį.

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose" finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę "LEADER" veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas". Projektu siekiama skatinti vietos iniciatyvų kūrimąsi ir plėtrą, verslo, ekonomikos, kultūrinio verslumo ir turizmo plėtrą kaimiškose vietovėse.

2020 m. rugsėjo 10 dieną  projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose"  dalyviai lankėsi Ukmergėje.

Projekto dalyvė, muziejininkė Eglė Žentelienė, svečius priėmė Veprių krašto muziejuje, papasakojo jo įkūrimo istoriją,  aprodė Veprių miestelį.

Veprių kultūros centre su namine duona, sūriu, žolelių arbata ir kitais skanumynais dalyvius pasitiko naminio maisto gamintoja Rima Takarevičienė ir žolininkė Rasa Šimonienė.

Pasivaišinę naminiais gaminiais visi vyko į projekto dalyvės Indros Džiojevos „Žvaigždžių slėnį". Indra papasakojo apie „Žvaigždžių slėnio" atsiradimo istoriją, supažindino su ateities planais.

Vėliau projekto dalyviai vyko į klubą „Miško broliai", kurie įsikūrę buvusioje Kopūstėlių karinėje bazėje.  Čia visų laukė kareiviški pietūs ir „Miško brolių" edukacija.

Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

2020 m. rugsėjo 23 dieną  projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose"  dalyviai lankėsi Tauragėje.

Projekto dalyviai susitiko Pagramančio regioninio parko lankytojų centre, kur visi susipažino su ekspozicija „Almančios rėva", prie laužo kepė piemenėlio duoną, vaišinosi ant laužo virta žolelių arbata. Paskui laukė išvyka prie Gudlaukio ąžuolo, kur visus pasitiko projekto dalyvis, liaudies meistras, skulptorius Nerijus Alšauskas, parodė savo dirbtuves, papasakojo, kaip gimsta jo darbai iš medžio.

Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė aprodė Pagramančio miestelį, pravedė per „kabančius tiltus", papasakojo legendą apie Pagramančio piliakalnį. 

Piliakalnio papėdėje visus pasitiko ir prie Meilės akmens palydėjo projekto dalyvė, Pagramančio krašto tarmės ir tautosakos žinovė Birutė Normantienė. Birutė visus sužavėjo gražia žemaitiška tarme pasakodama įdomias istorijas, pasakas, pajuokavimus.

Pagramančio bendruomenės centre „Gramančia" visų laukė žemaitiški pietūs ir Raselės Stružeckienės edukacija.

Dienos pabaigą apvainikavo apsilankymas „gintaro karalienės" Danguolės Ramanauskienės sodyboje, kur projekto dalyviai turėjo galimybę pasirinkti muzikos instrumentą ir sugroti  bendrame orkestre, susipažinti su gintaro apdirbimo subtilybėmis, pasigrožėti gintaro dirbiniais.

Visi projekto dalyviai vertino vieni kitų teikiamas paslaugas, dalijosi patarimais, išsakė pastabas, ką galima būtų patobulinti.

Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

2020 m. spalio 27 dieną  Ukmergėje vyko projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose"  baigiamieji mokymai.

Projekto dalyviai susitiko Veprių miestelyje, Veprių bendruomenės namuose.

Lektorė Lina Baublienė pristatė lėtojo turizmo galimybes Alytaus, Tauragės ir Ukmergės rajonuose. Projekto dalyviams buvo pristatyti projekto eigoje apie juos sukurti video reportažai. Dalyviai aptarė lėtojo turizmo bendradarbiavimo bei komunikacijos planus.

Vyko „Brain Storm" dėl pavasario plenerų, diskusijos, kas bus daroma, kai baigsis projektas, kaip  toliau bus vystomas lėtasis turizmas.

Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Nuorodos:

Video medžiaga apie lėtojo turizmo paslaugų teikėjus Ukmergės r. Veprių sen.,Alytaus r., Nemunaičio sen., Tauragės r. Mažonų sen.:

Ankstesnis Ukmergės rajono kaimiškų seniūnijų vietos plėtros galimybių studija
Darbo laikas:

I – IV 08:00 – 17:00
V 08:00 – 16:00
Pietų pertrauka 12:00 – 12:45

Adresas: Kęstučio a. 7, LT-20114 Ukmergė (III aukštas)
footer_logos

© 2024 Visuomeninė organizacija „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė". Visos teises saugomos.

Skip to content